Mattéo Spirgel, a francia az FIA gokart Európa-bajnoka lett a KZ2 kategóriában

RÖVIDEN

• FIA Európa-bajnok be KZ2 : Mattéo Spirgel bravúrt ér el 2024-ben.
  • Sikeres utódlás Adrien Renaudin (2018) és Tom Leuillet (2022) után.
  • Végső helyezés : 1. with 176 pont, Vasile (142 pont) és Orlov (140 pont) előtt.
  • Figyelemre méltó teljesítmény : Végső győzelem Val Vibratában és többszörös győztes az előfutamokban.
  • Ismerős a pódium : Sikertörténet a gokartban, beleértve a junior világbajnokságot és az OK Európa-vicebajnokot.

A nemzetközi gokart szcéna 2024-ben mérföldkövet ünnepelt a megkoronázással Mattéo Spirgel, fiatal francia tehetség, as FIA Európa-bajnok kategóriában KZ2. Figyelemre méltó teljesítmények és lélegzetelállító verseny után a Spirgel ki tudott állni egy olyan bajnokságban, ahol a kiválóság a jellemző. Útja visszhangozza elődeiét, mint például Adrien Renaudin és Tom Leuillet, megszilárdítva ezzel Franciaország pozícióját az európai gokarttérképen.

2024-ben Mattéo Spirgel átütő bravúrt ért el azzal, hogy az új lett FIA gokart Európa-bajnok kategóriában KZ2. Ez a fiatal francia pilóta tehetséget és elszántságot mutatott a győzelemre az érzelmekkel teli szezon végén. Félelmetes riválisok legyőzésével és egyenletes teljesítményével Spirgel beírta magát a francia gokartozás történetébe.

Lenyűgöző utazás

Mattéo Spirgel nemcsak elődei nyomdokaiba lépett, Adrien Renaudin És Tom Leuillet, aki 2018-ban, illetve 2022-ben nyerte meg a címet, de egyben bebizonyította, hogy generációja egyik legjobb versenyzője. Mindössze 16 évesen már jelentős tapasztalattal rendelkezik a nemzetközi porondon, 2021-ben junior világbajnok, 2022-ben pedig Európa-vicebajnok volt.

Lebilincselő döntők a Val Vibratában

A verseny a döntők során kiéleződött Val Vibrata, ahol a futamokat fordulat jellemezte. Spirgel lenyűgöző pontozással zárta szezonját 176 pont, lehetővé téve számára, hogy megelőzze versenytársait, mint pl Alex Vasile (142 pont) és Maxim Orlov (140 pont). Ez a győzelem kemény munka és gondos felkészülés eredménye volt, ami elengedhetetlen eleme a csúcsra jutásnak.

Uralkodás a pályán

A szezon során Mattéo figyelemre méltó teljesítményt nyújtott, több versenyt megnyert, és mindig a legjobbak közé került. Az Alcaniz Grand Prix-n például a második helyet szerezte meg, ezzel megszilárdította vezető helyét a KZ2 Európa-bajnokságon. Fellépései révén a legjobb időt érte el csoportjában, káprázatos rekorddal négy győzelem az előkészítő körök során.

Elismerés a társaktól

Spirgel eredménye nem csak személyes siker, hanem az egész francia gokart győzelme is. Csapata támogatása, Sodikart, az egész szezonban meghatározó volt, valamint a szponzorok elkötelezettsége, mint pl TM Kart És Dunlop. Ez a cím a francia pilóták minőségének elismerése a gokart világában, és megerősíti rangjukat a nemzetközi színtéren.